top of page
DSC_0532_edited.jpg

ZAKÁZKOVÉ BARVENÍ A PLETENÍ

Míchání odvarů z bylin, ruční barvení a pletení pro konkrétní osobu mě těší stále víc. Baví mě pozorovat jak pokaždé vzniká jedinečná věc, i když na první pohled může vypadat stejně.

Každá rostlina je jedinečná, vyrostla v jedinečných podmínkách s jedinečným nebem nad sebou, v jedinečné půdě, s jedinečnou zálivkou. Barvení rostlinami je alchymie nikdy předem přesně nevíte, co vznikne.

Přesto existují zákonitosti v barevnosti, kterou daná rostlina dává, aktuálně Vám mohu nabídnout tyto odstíny v různých sytostech:

  • zlatožluté jako hořčice nebo med,

  • hnědé odstíny od béžových po sytější hnědé,

  • různé odstíny šedé,

  • pudrové, lososové, růžové až jemné červené odstíny,

  • fialové až fialovo šedé,

  • světle studeně žlutou,

  • zelené odstíny.

Barvím především olšinkami, žaludy, avokádovými slupkami a peckami. Tyto rostliny obsahují taniny (třísloviny), které zajišťují dobrou přilnavost barvy a barevnou stálost. Některé odvary dolaďuji i jinými bylinami, které pak už nemusí být sami o sobě tolik barevně stálé, jejich barevnost podrží výše zmíněné rostliny. Vznikají pak zajímavé podtóny. Nepoužívám mořidla, barevnost upravuji sodou nebo železitou vodou.

Barvení přízí, barvím příze pouze z mé nabídky (viz e-shop rozdělení přízí).

Pletení čepic, pletu pouze z přízí z mé nabídky. Pletu pouze designy v mé nabídce. Ty mě baví, mám je vyladěné do posledních detailů, nebráním se ani novým designům, jen musí se mnou souznít a být v mé kapacitě možné.

Barvení lněných doplňků, nabídku lněných doplňků najdete zde. U tkaných látek může někdy dojít k nerovnoměrnému barvení, mramorování.

Pro zakázky mě kontaktujte nejlépe přes kontaktní formulář nebo objednávkou přes produkty označené "na objednání" či "osobní".

2020-01-22 08.51.43 1.jpg
bottom of page